Jesteś tutaj

Imprezowy weekend w Augustowie!

Weekend warto rozpocząć od wyprawy po Kanale Augustowskim. XIX-wieczny Pomnik Historii najlepiej zwiedzić na pokładzie statku, gondoli, katamaranu czy kajaków.

W piątek smakoszom zimnych deserów polecamy „Noc Lodożerców” w lodziarni „U Lodziarzy”  przy ul. Mostowej. W godz. 19.00 - 24.00 będzie można kosztować lodowych przysmaków w super cenach! A o godzinie 20:00 na pokładzie statku, w niezwykłej scenerii augustowskich jezior, wystąpi Sosnowski w koncercie będącym częścią „Trasy bez nerwów”.

W sobotni poranek, 15 sierpnia zapraszamy na Błonie nad rzeką Nettą, przy ulicy Rybackiej na „Barciowisko”. Impreza organizowana  już po raz siódmy przez Nadleśnictwo Augustów ma na celu promocję bartnictwa, czyli najstarszej formy pszczelarstwa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00. W trakcie imprezy odbędzie się konkurs dziania barci oraz  imprezy towarzyszące między innymi: pokaz koni arabskich oraz sprawności ułańskich w dniu Wojska Polskiego.

Tych, którzy cenią sobie rekreację na świeżym powietrzu, zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na zajęcia jogi na scenie Amfiteatru nad jez. Necko.  

W sobotnie popołudnie Augustowska Miodosytnia zaprasza na zwiedzanie oraz degustację lokalnych produktów na bazie miodu. Będzie można dowiedzieć się i zobaczyć, jak krok po kroku powstają miody pitne, Zbicienie i podpiwek. Zapisy na bit.ly/zwiedzanie-Augustowskiej-Miodosytni

Na taneczną, klubową zabawę w sobotni wieczór będzie można wybrać się do Klubu Iskra 2.0, a tym, którzy preferują zabawę pod gołym niebem proponujemy prywatkę 40 – latka w Tawernie Szekla.

Miłośnikom staroci i antyków polecamy odwiedzić Rynek Zygmunta Augusta, gdzie przez cały weekend można znaleźć prawdziwe perełki począwszy od monet, zdjęć, znaczków, książek po ozdoby, a także obrazy.

Weekend zakończy się koncertem Wakacyjnej Trasy Dwójki – „Lato, Muzyka, Zabawa”.
W niedzielę, 16 sierpnia na scenie augustowskiego amfiteatru wystąpią między innymi MARYLA RODOWICZ, STACHURSKY, JORRGUS, PLAYBOYS, TOP ONE, ICH TROJE. Start o godzinie 20:45. 

Pełen kalendarz wydarzeń letnich w Augustowie opublikowany jest na stronie: http://www.augustow.pl/pl/wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do Augustowa!

 

GALERIA

Plakat
Plakat