Jesteś tutaj

SPOŁECZNE

Miasto zdobyło dofinansowanie. Całkowicie wyremontujmy Osiedle Przylesie. Mieszkańcy nareszcie będą mieli godne warunki do życia
19/05/2022
Augustowskie Osiedle Przylesie od lat było pomijane jeśli chodzi o duże remonty. Po wygraniu wyborów Burmistrz Mirosław Karolczuk zapowiedział jego kompleksową rewitalizację. Przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, którzy przedstawili swoje potrzeby, a następnie zagłosowali za jedną z koncepcji remontu. Najważniejszym krokiem w drodze do budowy było zdobycie dofinansowania. "Było", ponieważ właśnie dotarła do nas informacja o zdobyciu przez Augustów 5 milionów złotych na zrealizowanie planu Burmistrza.
Informacja o Programie Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2022/2023
17/05/2022
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XXI edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Ponad 450 stypendiów pomostowych na I rok studiów czeka na zdolnych, ambitnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin.
Prace nad zielenią na Rynku Zygmunta Augusta wkroczyły w kolejny etap. Dzisiejsza pogoda nie pokrzyżowała planów - pierwsze drzewa już zdobią serce miasta. Projekt zielonego Rynku obejmuje zasadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów - tak, aby Rynek przestał być jedynie granitowym placem.
12/05/2022
Prace nad zielenią na Rynku Zygmunta Augusta wkroczyły w kolejny etap. Dzisiejsza pogoda nie pokrzyżowała planów - pierwsze drzewa już zdobią serce miasta. Projekt zielonego Rynku obejmuje zasadzenie nowych drzew, krzewów i kwiatów - tak, aby Rynek przestał być jedynie granitowym placem. 
Planowane zamknięcie dla ruchu drogi wojewódzkiej nr 664 na wysokości Kanału Bystry w godzinach od 10:00 do 13:00 w dniu 9 maja
09/05/2022
Informujemy o planowanym w dniu 09.05.2022r. zamknięciu dla ruchu drogi wojewódzkiej nr 664 na wysokości Kanału Bystry w godzinach od 10:00 do 13:00.
06/05/2022
Sąd Konkursowy powołany przez Burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka oficjalnie zaprezentował wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Nettą. Architekci musieli uwzględnić także zaprojektowanie wieży widokowej, tężni, parku ekologicznego oraz nowego ciągu pieszo rowerowego łączącego kładkę z plażą Bielnik i ulicą Nad Nettą. Wygrała koncepcja zaproponowana przez konsorcjum firm „PSBA” Przemysław Sokołowski Biuro Architektoniczne z Kielc oraz INOONI Jakub Zygmunt z Mysłowic.
04/05/2022
Takiej majówki jeszcze w Augustowie nie było! Zaczęliśmy od Majowych Bąków - czyli wiosennego kiermaszu rękodzieła i sztuki ludowej. Po dwudniowej imprezie przyszedł czas na obchody Dnia Flagi, który po raz pierwszy świętowaliśmy tak hucznie. Zaczęliśmy od przemarszu ulicami Augustowa ze 100-metrową flagą, a następnie na błoniach bawiliśmy się na wielkim Pikniku Rodzinnym. Dzieci skorzystały z przygotowanych przez Miasto darmowych atrakcji. Była także okazja do wspólnej zabawy przy koncercie gwiazdy wieczoru - zespołu Kobranocka.