Jesteś tutaj

Już za kilka dni będziemy bawić się na Augustowskim Blues Maratonie

W dniach 17-21 lipca (wtorek – sobota) odbędzie się VI  już edycja Augustowskiego Blues Maratonu, wydarzenia, które corocznie zrzesza wielu muzyków sceny alternatywnej.

Tegoroczny festiwal obejmować będzie niejedną scenę na terenie Augustowa. Goszczących w naszym mieście muzyków podziwiać będzie można na Rynku Zygmunta Augusta, w Kaktusiku i Amfiteatrze. Gospodarzem festiwalu będzie dziennikarz radiowej „Trójki” Jan Chojnacki.

Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie się we wtorek 17 lipca o godz. 19:00 na Rynku Zygmunta Augusta występem grupy Szulerzy i Boogie Boys.

W środę 18 lipca spotkamy się w Kaktusiku o godzinie 19:00 na koncercie zespołu Moriah Woods Trio (USA/Pl) oraz Joanna Kaniewska & Joanna Reczyńska.

W kolejnych dniach Blues Maratonu, 19 i 20 lipca ze sceny augustowskiego Kaktusika zagrają nam Chango, Fertile Hump oraz Levi Vanessa Harbek Band (Arg /PL).

I tradycyjnie  jeden z koncertów odbędzie się na statku. Wypływamy w piątek 20 lipca  o godz. 21:00. Nocny rejs po augustowskich jeziorach wypełnią akustyczne brzmienia. Na pokładzie wystąpi TKM (Tymkoff, Kamiński, Makarewicz), a jam session poprowadzi Bartek Łęczycki.

W sobotę 21 lipca o godzinie 13:00 na Rynku Zygmunta Augusta o bluesowe doznania zadba Acoustic Trio (Joanna Knitter, Krzysztof Paul, Bartek Łęczycki) i Companions.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Jedyne płatne wydarzenie podczas festiwalu, to bluesowy rejs statkiem (bilety są dostępne w sprzedaży w Miejskim Domu Kultury – ul. Rynek Zygmunta Augusta 9).

Serdecznie zapraszamy do Augustowa na niezapomniane chwile w rytmie bluesa.

 

GALERIA

Blues Maraton 2018