Jesteś tutaj

List do mieszkańców od Burmistrza Augustowa

Drodzy Mieszkańcy Augustowa,

Augustów jest naszym domem – miejscem, w którym chcemy, aby żyło nam się dobrze, wygodnie, komfortowo. Każdy z Państwa jest gospodarzem tego miasta – każdy z Państwa ma realny wpływ na to, jak Augustów wygląda, jak się zmienia i jak funkcjonuje.

Dlatego wielokrotnie powtarzam, że Augustów to jego mieszkańcy – ponieważ to właśnie Państwo wiecie najlepiej, co jest potrzebne, aby nasze miasto stawało się coraz bardziej przyjazne do życia, pracy czy nauki. 

Dziś macie szansę powiedzieć nam Państwo wprost, na co mamy przeznaczyć pół miliona złotych z budżetu miasta. Trwa głosowanie w VI edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego – najlepszego i najprostszego sposobu, w jaki możecie się Państwo zaangażować w miejskie sprawy.

W budżecie obywatelskim to Państwo zgłaszacie swoje pomysły na to, co ma się zmienić w Augustowie. To dzięki Państwa wnioskom i głosom w poprzednich edycjach w naszym mieście powstały m.in.: lodowisko, psi park, boiska do sportów plażowych, place zabaw oraz siłownie na Śródmieściu i Ustroniu. Dziś wspólnie korzystamy i cieszymy się z nich.

Zależy mi na Państwa głosie. Zależy mi, aby każdy mieszkaniec i każda mieszkanka Augustowa mieli szansę razem z nami tworzyć miasto, w którym żyjemy. Dlatego serdecznie zapraszam – zagłosujcie Państwo i powiedzcie nam, który z 8 zgłoszonych przez mieszkańców projektów powinien zostać zrealizowany w 2022 r. 

Liczę na Państwa zaangażowanie – głosowanie w Budżecie Obywatelskim jest bardzo proste i zajmie Państwu najwyżej 5 minut. Możecie Państwo głosować elektronicznie, za pośrednictwem strony https://zmieniamy.augustow.pl/, jak również w formie tradycyjnej – oddając papierowy głos do urny. 

Aby ułatwić Państwu proces oddawania głosu, przygotowaliśmy mobilne punkty głosowania, które w najbliższy piątek (15 października) będą działać od godziny 7 do 9 na Miejskiej Targowicy oraz od 12 do 14 na Rynku Zygmunta Augusta.

Wspólnie zdecydujmy, jak ma się zmieniać Augustów! 

 

Z wyrazami szacunku,

Mirosław Karolczuk - Burmistrz Miasta Augustowa.